Rekrutacja na pałę*

Witam.

Dziś chciałbym przedstawić problem z którym boryka się duża część młodych, amatorskich i dopiero zaczynających zespołów. Chodzi o rekrutację „na pałę”. Rozpoczynające swoje działalność studio non-profit uważa, że aby pozyskać nowych memberów (i przy okazji znacząco zwiększyć produktywność) należy zrekrutować jak największą ilość osób.

Jest to błąd. Błąd, który może i na początku jest niewidoczny ale ujawnia się dopiero po pewnym czasie. Z ciężkimi skutkami których trudno się pozbyć.

Wystarczy, że jedna osoba zacznie tracić zapał bądź po prostu jej się odechce – pociągnie to za sobą sznur podobnych przypadków co z kolei spowoduje coraz większe komplikacje i w końcowym efekcie dojdzie do rozsypania zasad, metodyk oraz znajomości zespołu.

Aby temu zapobiec sprecyzuj i ogranicz rekrutację, walcz o artystów (jako ludzi, którzy potrafią działać bez mapy a najlepiej gdyby sami taką stworzyć potrafili) a nie o kupę motłochu 🙂

Szukaj indywidualistów, poświęć na to miesiąc – dwa ale postaraj się i napracuj bo warto.

Po drugie taki nagły „spam” na wielu forach o rekrutacji do danego projektu z drugiej strony spowoduje, że zostaniecie zauważeni jako nachalni a w niektórych wypadkach wręcz infantylni.

Pozdrawiam,

Patryk.

Reklamy

Posted on 2011/06/10, in Inne. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: